Стопкадри Sportal.bgСоколите с престижен успех на турска земя.Спартак (Варна) постигна първа победа

...

Соколите победиха участник в Шампионската лига на Азия

Стопкадри Sportal.bg

" Соколите " с влиятелен триумф на турска земя.

Спартак (Варна) постигна първа победа на турска земя, откакто надделя бронзовия медалист на Узбекистан Навбахор с 2:1. И трите гола паднаха през първата част в границите на шест минути. Ахмед Ахмедов (16’) и Мехмед Сабри (19’) дадоха задатък на българите, само че узбекистанецът Ахмедов осъществя извънредно красиво попадение (22’), което се оказа и последното в срещата, написа Sportal.bg.

Видео вижте

През второто полувреме Навбахор бе по-активен, само че положителни изяви на аварийния вратар на “соколите ” Никола Виденов запази резултата и донесе успеха на своя отбор. Това бе първи триумф на Спартак под управлението на новия ментор Росен Кирилов.

Двубоят стартира без забавни положения през първите минути. В 16-ата обаче българският отбор съумя да открие. Ивай Ромееш разпростра добре офанзива на Спартак отдясно и откри Дани Начев пред наказателното поле. Халфът пусна хубаво подаване към Ахмедов, който овладя добре и с удар в близкия ъгъл вкара за 1:0.

Само 3 минути по-късно “соколите ” удариха за повторно узбекистанския тим. Нова добра композиция на родния отбор докара до центриране отляво към наказателното поле, където Мехмед Сабри засече с глава и прониза вратата на Навбахор.

В 22-ата минута головото шоу продължи с трето попадение в срещата. Футболистът на узбекистанците Ахмедов осъществя извънредно красиво попадение, откакто първо с едно допиране трансферира топката над състезател на Спартак, а по-късно от въздух нанесе удар от далечна отдалеченост. Георги Георгиев не съумя да се намеси и по този начин резултатът стана 2:1.

До края на полувремето повече забавни положения нямаше. Спартак беше по-активният тим, само че по този начин и не сътвори рискова обстановка пред вратата на Навбахор. Единствената неприятна вест за “соколите ” бе, че Румен Руменов напусна терена с травма в средата на частта.

Второто полувреме стартира още веднъж без забавни обстановки. В 57-ата минута се стигна до меле на терена, откакто футболист на Спартак бе съборен на полето, а по-късно притиснат и подритнат от двама играчи на Навбахор. Това докара до словесни престрелки, а в следствие всички играчи и щабовете на двата отбора се струпаха на терена. В последна сметка обстановка бе овладяна и нямаше съществени последици.

В 69-ата минута състезател на Навбахор се оказа на комфортна позиция непокрит и стреля рисково, само че за благополучие на варненци топката излезе в навън. 5 минути преди края Никола Виденов трябваше да се намесва добре при удар от близка отдалеченост, ориентиран към неговата врата.

СПАРТАК (ВАРНА) 2:1 НАВБАХОР

1:0 Ахмед Ахмедов (16)
2:0 Мехмед Сабри (19)
2:1 Ахмедов (22)

СПАРТАК (ВАРНА): 23. Георги Георгиев, 9. Мехмед Сабри, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 77. Любослав Маринов, 45. Даниел Начев, 5. Йоан Бауренски, 10. Румен Руменов, 14. Ромееш Ивей, 11. Виктор Митев (к), 29. Ахмед Ахмедов;

НАВБАХОР: 12. Лобанов, 4. Иванович, 6. Илдашев, 5. Алиджанов, 8. Хакназари, 7. Ахмедов, 23. Джокич, 17. Исмоилов, 88. Уктамов, 77. Собирджанов, 22. Табатадзе.
Източник: petel.bg